sâmbătă, octombrie 12

Naționala de fotbal U21 a României a învins reprezentativa similară a Muntenegrului, cu un scor de 6-2, în cadrul preliminariilor pentru EURO U21 2025. „Tricolorii” lui Pancu au câștigat fără emoții, urcând pe primul loc în grupa de calificarea la EURO U21, relatează Digi Sport.

Louis Munteanu a deschis scorul pentru România U21 în minutul 16, iar 5 minute minute mai târziu, Muntenegru a egalat prin Janjic, după ce a executat un corner perfect.

Scorul primei reprize a fost stabilit tot de către Louis Munteanu, care a făcut „dubla” în minutul 27.

În cea de-a doua repriză, Munteanu a reușit „hat-trick-ul”, iar Rareș Ilie, Octavian Popescu și Mihnea Rădulescu au mai marcat pentru selecționata condusă de Daniel Pancu.

Scorul final a fost de 6-2 pentru România U21, iar „Tricolorii” mici au urcat pe locul 1 în grupa de calificarea la EURO U21.